اخبار زیست محیطی
96071801

96071802

96071803

96071804

96071805

96071806

96071807

96071808

96071809

96071810
1396/7/18 سه‌شنبه برگزاری مراسم روز ملی کودک و محیط زیست در مازندران به مناسبت روز ملی کودک و محیط زیست ادارات حفاظت محیط زیست شهرهای بهشهر ،نکا ، گلوگاه،بابل ،چالوس ،نوشهر ،تنکابن و رامسر با اجرای برنامه های متنوعی شامل،برگزاری کلاس آموزش زیست محیطی ، مسابقه زیست محیطی و نقاشی ، برپایی غرفه زیست محیطی و بازدید از موزه تاریخ طبیعی هفته کودک را گرامی داشتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، به مناسبت هفته جهانی کودک درروز هفدهم مهرماه ، روز ملی کودک و محیط زیست در برخی از شهرهای استان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ،مدارس و مهدکودک برنامه های متنوعی  با هدف افزایش سطح علمی کودکان، ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و آشنایی بیشتر کودکان با گونه های مختلف جانوری برگزار شد.
در همین راستا کارشناس آموزش اداره حفاظت محیط زیست بهشهر با حضور درکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نقاش محله این شهرستان برا ی کودکان پیش دبستانی  به مدت 30نفر ساعت  درباره موضوعاتی چون زباله ، پسماند و اثرات منفی آن بر محیط زیست  درختان و ارزش آن ها و آلاینده های هوا سخنرانی کرد.
همچنین اداره حفاظت محیط زیست نکا همزمان با روز جهانی کودک با برپایی غرفه زیست محیطی در سالن امیرالمومنین فرهنگ و ارشاد این شهرستان این روز را گرامی داشتند.کارشناسان این اداره با حضوردر غرفه زیست محیطی پاسخگو مسائل زیست محیطی دوستداران طبیعت و کودکان بودند. ازاین نمایشگاه مسئولین شهرستانی بازدید و به کودکان جوایز زیست محیطی اهداء شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گلوگاه نیز درروز کودک و محیط زیست با حضوردر جمع کودکان 5 مهد کودک در مورد مسائل زیست محیطی سخنرانی و در پایان به کودکان اقلام زیست محیطی اهداء شد
واحد آموزش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابل به مناسبت گرامی داشت هفته کودک اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی زیست محیطی برای دانش آموزان پسرانه کلاس پنجم مقطع ابتدایی مدرسه صبوری شهرستان بابل نموده است.
کارشناس آموزش اداره این شهرستان به میزان 50نفرساعت در خصوص پسماند ،راه های کاهش پسماند،بازیافت و فواید بازیافت ،انواع آلودگی ،عوامل آلوده کننده خاک، آب و صرفه جویی در مصرف آب سخنرانی کرد.
درپایان این برنامه آموزشی در خصوص توضیحات ارائه شده از دانش آموزان حاضر آزمونی شفاهی به عمل آمد و به چند نفر برتر جوایزی اهداء شد.
همچنین کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست چالوس درکانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان این شهرستان حضور یافته و درمورد کاهش تولید پسماند ، تفکیک زباله از مبدا ، صرفه جویی در مصرف آب و انرژی و حمایت از حیات وحش برای دانش آموزان سخنرانی کردند و درادامه این مراسم مسابقه زیست محیطی و نقاشی  برای دانش آموزان این کانون برگزرا شد و به نفرات برتر جوایزی اهداء شد.
اداره حفاظت محیط زیست نوشهر به مناسبت هفته کودک در جهت آشنایی کودکان با محیط زیست طبیعی برای تعدادی از دانش آموزان دبستان دخترانه شهید شیخ الاسلامی سخنرانی  ودر ادامه از باغ اکولوژی نوشهر بازدید کردند و پس از طرح سوالاتی به چند نفر از دانش آموزان جوایزی اهدا کردند.
کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست تنکابن به مناسبت گرامی داشت روز جهانی کودک ودرجهت افزایش سطح دانش زیست محیطی کودکان برای تعدادی از دانش آموزان و نونهالان درمورد مسائل زیست محیطی سخنرانی و در ادامه از موزه تاریخ طبیعی خشکه داران بازید کردند.
کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست رامسر به مناسبت هفته جهانی کودک درروز هفدهم مهرماه، روز کودک و محیط زیست با حضور در مدارس ابتدایی پسرانه امام علی(ع) و دخترانه فرید در مورد مسائل زیست محیطی برای دانش آموزان سخنرانی کردند.


 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر