اخبار زیست محیطی
96071701

96071702

96071703

96071704

96071705
1396/7/17 دوشنبه رهاسازی هشت پرنده تیمارشده در طبیعت مازندران دوستداران و علاقمندان به حیات وحش در شهرهای چالوس ، آمل، بابلسر،قائمشهر و بهشهر هشت پرنده مصدوم را به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان ها تحویل و پس از تیمار و بازیابی توان پرواز این هشت پرنده را در طبیعت رهاسازی کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ، دوستداران محیط زیست در آمل یک بهله سنقرتالابی در روستای عبدل آباد، یک قطعه دلیجه زخمی در منطقه ییلاقی پلور و یک قطعه بوتیمار  در منطقه کته پشت را  به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل و پس از تغدیه و تیمار ومراقبت و اطمینان از سلامتی در زیستگاه اصلی آن رهاسازی نمودند.
همچنین دوستداران و علاقمندان به حیات وحش در چالوس یک قطعه حواصیل و یک بهله سارگپه به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل و پس از مراقبت و درمان و اطمینان از سلامتی در طبیعت رهاسازی نمودند.
دوستدار ان طبیعت در بهشهر نیزیک قطعه دلیجه زخمی را پس از مراقبت ودرمان در طبیعت رهاسازی نمودند.
  دو دوستدار تنوع زیستی در بابلسرو قائمشهر نیز یک بهله عقاب تالابی و یک بهله سارگپه زخمی را به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان ها تحویل وپس از مراقبت ودرمان و اطمینان از سلامتی توسط محیط بانان در طبیعت رهاسازی شدند.
لازم بذکراست ، با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به تالاب ها و آب بندان های سطح استان و احتمال برخورد پرندگان با موانع غیر طبیعی از قبیل تیر برق و سیم کابل،از حامیان حیات وحش درخواست می شود ضمن حمایت از حضور این پرندگان، در صورت مشاهده هرگونه پرنده زخمی و آسیب دیده، آن را به ادارات محیط زیست شهرستان ها تحویل بدهند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر