اخبار زیست محیطی
96071816

96071817

96071818
1396/7/18 سه‌شنبه دستگیری صیادان پرندگان شکاری در میانکاله مامورین یگان حفاظت محیط زیست بهشهر و گلوگاه دو گروه از صیادان پرندگان شکاری را در تالاب میانکاله دستگیر کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ، از ابتدای شهریورماه هرساله پرندگان شکاری از سمت کشورهای همسایه شمالی و سیبری به  سمت پناهگاه حیات وحش میانکاله مهاجرت می کنند و دراین میان تعدادی افرادسودجو اقدام به زنده گیری، نگهداری و تجارت غیر مجاز این پرندگان می کنند.
در این فصل عمده فعالیت محیط بانان در این تالاب  گشت، کنترل برای مقابله با فعالیت غیر قانونی شکارچیان غیرمجاز پرندگان مهاجر وصیادان پرندگان شکاری می باشد.
در این راستا مامورین یگان حفاظت محیط زیست پناهگاه حیات وحش میانکاله ، طی یک عملیات شناسایی و مراقبت ، موفق شدند یک نفر از صیادان پرندگان شکاری را درجزیره اسماعیل سای در حالیکه در چاله بازگیری به کمین نشسته بود، را دستگیر نمایند.
 از این متخلف وسایل صید پرندگان شکاری شامل یک بهله دلیجه ، دو قطعه قمری که جهت صید بالابان ، شاهین و بحری استفاده می شوند، کشف و ضبط شد.
همچنین در ماموریت دیگری مامورین یگان حفاظت محیط زیست گلوگاه درحین گشت وکنترل در مناطق ساحلی جنوب تالاب میانکاله یک نفر صیاد پرندگان شکاری به همراه وسایل صید پرندگان شکاری و یک قطعه پرنده دستگیر کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر