.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 2c35e29
 • با حضورمدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ومسئولین شهرستان فریدونکنار؛ چالش های شکاروصید درتالاب فریدونکنار بررسی شد.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران و مسئولین شهرستان فریدونکنار درفرمانداری این شهرستان مسائل مرتبط با شکاروصید پرندگان درتالاب فریدونکنار را بررسی کردند.
 • 1397/7/4 چهارشنبه2018-09-26T21:44:09+03:30.

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، این جلسه با حضور ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، نصیری فرماندارفریدونکنار و دیگر مسئولین شهرستان برگزار ودرخصوص مدیریت شکار وصید در تالاب فریدونکنار گفتگو کردند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با تاکید بر اینکه در صورت عدم اعلام ممنوعیت شکار از سوی سازمان دامپزشکی کشور گفت: براساس مذاکرات صورت گرفته با حضور مدیرکل محترم امنیتی استان و مسئولین محلی اعم از دستگاههای اجرایی، انتظامی ، امنیتی و قضایی پیشنهاد شد ؛ مصوبه ای در شورای تامین شهرستان تنظیم و جهت اجرا ابلاغ گردد که بر اساس این مصوبه  این اداره کل جز روش سنتی دوما، آنهم برای دومادارانی که نسبت به اخد پروانه شکار اقدام نمایند، بقیه روشهای شکار را به رسمیت نشناخته و قطعا بر اساس حکم قضایی اقدام خواهد نمود.
  وی همچنین در خصوص ساماندهی بازار فروش پرندگان افزود: پرندگانی فقط در این بازار عرضه خواهد شد که برای صید آنها پروانه صادر شده باشد.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تاکید کرد: دامگاه‌داران نیز باید به قانون تمکین کنند و در صورت تخلف همانند سال گذشته که موضوع از طریق مراجع قضایی پیگیری شد، امسال نیز این امر با جدیت صورت می پذیرد.
  وی با اشاره به ظرفیت های اکوتوریسم ، بوم گردی و پرنده نگری در تالاب فریدونکنار بجای کشتار پرندگان، بر آموزش و فرهنگ سازی دربین جوامع محلی تاکید کرد و افزود: شهرداری فریدونکنار در نظر دارد جشنواره فیلم یک دقیقه ای با موضوع پرنده نگری برگزار نماید.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان از همه هم استانیهای عزیز خواست تا میزبان شایسته ای برای نادرترین گونه های پرندگان مهاجر جهان بوده و محیط بانان استان را در حفاظت از این میراث‌های طبیعی ارزشمند یاری نمایند.
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ