محیط زیست در رسانه ها

رئیس محیط زیست سواکوه: نسبت به صدور حکم تبرئه ضاربان خرس اعتراض می‌کنیم/ رد اظهارات یکی از فعالان زیست‌محیطی فلاحی گفت: حکم صادر شده در دادگاه بدوی قابل اعتراض است و محیط زیست از این حق قانونی به صورت جدی استفاده می‌کند.

ابراهیم فلاحی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری فارس در ارتباط با علت  اعلام رای تبرئه ضارب خرس سوادکوهی اظهار کرد: حکم تبرئه ساعاتی پیش به ما ابلاغ شده است.
 

وی در ارتباط با مطلب مطرح شده از سوی یکی از فعالان محیط زیست مبنی بر اعمال نظر محیط زیست در ارتباط با این پرونده،گفت: فرد ضارب با شکایت محیط زیست دستگیر شده است، چه طور محیط زیست در صدور رای اعمال نظر کرده است.
 

رئیس محیط زیست سواکوده خاطر نشان کرد: قاضی به استناد اظهارات گروهی از دامپزشکان که اعلام کرد خرس تنها به دلیل پرتاب سنگ تلف نشده نسبت به صدور این حکم اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: حق اعتراض نسبت به صدور این حکم داریم، محیط زیست از این حق قانونی برای اعتراض استفاده می‌کند.
 

فلاحی یادآور شد: چند نفر از دامپزشکان چند مورد دیگر غیر از پرتاب سنگ را باعث تلف شدن سنگ اعلام کردند که پرتاب شدن خرس از پرتگاه، استرسی وارد شده به حیوان، بستن طناب به خرس هنگام نجات به اضافه پرتاب سنگ باعث تلف شدن خرس شده است.
 

وی با اعلام اینکه محیط زیست به این رای اعتراض دارد، افزود: در دادگاه تجدید نظر تصمیم‌گیری بهتری می‌شود.
 

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل دامپزشکی استان مازندران هر گونه اظهار نظر توسط این اداره کل درباره تلف شدن خرس را رد کرده است.
 

اواخر خردادماه امسال یک قلاده توله خرس در سوادکوه با پرتاب سنگ تلف شده است.
 

با انتشار فیلم این خرس دادستانی سوادکوه برای بررسی این پرونده دستور رسیدگی ویژه‌ای داده بود.

رسول محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد: پرونده متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در یکی از شعبات دادسرای عمومی و انقلاب سوادکوه در حال رسیدگی است.
 

یکی از فعالان زیست محیطی از صدور تبرئه حکم تبرئه برای ضاربین خرس در سوادکوه خبر داده است.

مصاحبه با دادستان سواکوه درباره علت صدور این رای در دستور کار خبرنگار فارس قرار دارد.
 

انتهای پیام/86004/ج

 

بيشتر
سال 1400  سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها