.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: e22618b
 • به مناسبت روزخبرنگار؛
  نشست هم اندیشی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اصحاب رسانه استان برگزارشد.
  بمناسبت روز خبرنگار، دکتر حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ،معاونین و روسای ستادی این اداره کل در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان حاضر شدند و به سوالات آنان پاسخ دادند.
 • 1398/5/21 دوشنبه2019-08-12T11:07:28+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ، در این جلسه هم اندیشی که  در سالن کنفرانس باشگاه فرهنگیان درساری برگزار شد، دکتر ابراهیمی کارنامی مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان، ۱۷ مردادماه روزخبرنگار و همچنین عیدسعیدقربان،روزعرفه وعیدغدیرخم را تبریک و یاد و خاطره شهدا خبرنگار راگرامی داشت.

  ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران گفت:خبرنگاران راوی حقایق موجود در جامعه بوده و زبان گویا برای بیان مشکلات جامعه ومطالبه گر در همه حوزه ها هستند.

  ابراهیمی کارنامی با بیان اینکه جامعه خبری با اطلاع رسانی صحیح و دقیق می تواند در حفظ محیط زیست بسیار موثر باشد،تصریح کرد: محیط زیست هیچوقت دچار روزمرگی نمی شود و متاسفانه با افزایش جمعیت چالش های زیست محیطی در حال افزایش بوده و عده ای به این انفال الهی دست درازی می کنند.

  ابراهیمی در ادامه گفت، نیروهای متخصص وتوانمند محیط زیست با صلابت در جهت حفظ اکوسیستم های زیستی استان تلاش کرده و برای حفاظت از محیط زیست این سازمان جانباز و شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.

  وی با بیان اینکه گام های مهمی برای ساماندهی پناهگاه حیات وحش میانکاله بر داشته ایم.خاطرنشان کرد:با احداث سازه های موقت در میانکاله بخشی از ضلع غربی تالاب را احیا کرده ایم.

  ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه کارهای اساسی برای جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش در سطح استان مازندران انجام شده است،اضافه کرد، باید دستگاههای مرتبط تلاش کرده تااین فرهنگ در مردم نهادینه شود که به جای آتش زدن کاه و کلش که سبب تضعیف قابلیت اراضی می شود بابرنامه ریزی بتوانیم  از آن کسب درآمدکنیم.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در سخنانش با اشاره به اینکه تعدد انواع مجتمع های تفریحی، محیط زیست استان را دچار چالش های بزرگ کرده است،بیان کرد: اکثر این مجتمع ها فاقد مراکز سیستم تصفیه فاضلاب هستند که با دستورات معاون اول رییس جمهور و همچنین ریاست سازمان حفاظت محیط زیست با واحدهای متخلف طبق قانون برخورد می شود.

  ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه نخستین مرکزتصفیه فاضلاب خانگی(سپتاژ) در تنکابن در هفته گذشته با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شد،خاطرنشان کرد: این شهر می تواند پایلوت خوبی در خصوص ساماندهی سپتاژها باشد.

  وی با اشاره به اینکه توسعه شهری باید زیر نظر کارشناسی های زیست محیطی قرار بگیرد،افزود: تمامی نهادها باید در این امر با محیط زیست همکاری لازم را داشته باشند..

  ابراهیمی کارنامی با اشاره به کشتار پرندگان در فریدونکنار و قاچاق چوب گفت،با حمایتهای ویژه دادستان مرکز استان با متخلفان برخورد قضایی انجام شد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران با بیان اینکه صنعت باید در محلهای مناسب مستقر و کمترین نقطه تخریبی را داشته باشد،افزود: برای استقرار صنایع باید ارزشگذاری اقتصادی منابع پایه صورت گیرد.

  وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه سیل اخیر خسارات زیادی به محیط زیست زده است،گفت: این خسارات فراوان به دلیل دخالت  بشر در طبیعت بوده و اگر بتوانیم دخالت انسان در طبیعت را کاهش دهیم میتوانیم شاهد کمتر شدن خسارات در بلایای طبیعی باشیم.

  وی بیان کرد، در ارزیابی بعمل آمده توسط دفتر ارزیابی عملکرد سازمان مرکزی ،اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران دربین ۳۱استان در شاخص های عمومی اختصاصی توانست رتبه برتر واول راکسب کند و این مرهون تلاش شبانه روزی نیروهای محیط زیست استان است.

  ابراهیمی در ادامه در خصوص استفاده نیروگاه شهید سلیمی نکا از سوخت مازوت اظهار کرد: متاسفانه زمانی در این نیروگاه از سوخت مازوت غیر استاندارد استفاده می شد اما بعدازتشکیل کار گروه آلودگی هوا  امروزبیش از ۸۰درصد سوخت این نیروگاه به صورت گاز است وفقط درمواقع اضطراری ازسوخت مازوت استفاده می شود.

  وی در مورد صید ماهیان دریایی گفت: به دلیل صید غیرمجاز ، ورود آلاینده ها و بهم زدن امنیت زیستگاه ، ذخایر ماهیان دریایی به شدت کاهش یافته است.

  درپایان این نشست از خبرنگاران حوزه محیط زیست استان تقدیرشد.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ