.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: d6fee3d
 • مراسم گرامیداشت روز ملی دریای خزر ۲۴مرداد ماه در بابلسر برگزار می شود
  همزمان با سالروز انعقاد کنوانسیون منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر ،آیین گرامیداشت روز دریای خزر در روز پنج شنبه ۲۴مرداد ماه 98 در استان مازندران، بابلسر برگزار خواهد شد.
 • 1398/5/23 چهارشنبه2019-08-14T11:00:58+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران ،آئین گرامیداشت روزدریای خزر روز پنج شنبه 24 مردادماه با حضورسفرای کشورهای همسایه دریای خزر، مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم با اجرای برنامه های شاد و متنوع برگزار خواهد شد.

  گفتنی است،کشورهای حاشیه دریای خزر آذربایجان، ایران، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان برای حفاظت از محیط زیست این دریا در سال ۱۳۸۲ (2003) کنوانسیون منطقه حفاظت از محیط زیست دریای خزر موسوم به کنوانسیون تهران را امضا کردند این کنوانسیون با همکاری و حمایت برنامه محیط زیست ملل متحد شکل گرفت.
  این کنوانسیون منطقه‌ای تنها معاهده زیست محیطی مورد توافق پنج کشور حاشیه دریای خزر و تنها بستر همکاری برای‌حفاظت و نجات اکوسیستم منحصر به فرد دریای خزر است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
   
  همزمان با لازم الاجرا شدن کنوانسیون تهران در تاریخ ۲۱مرداد ۱۳۸۵ این روز به عنوان روز دریای خزر نامیده شد و به همین مناسبت هر ساله مراسم بزرگداشت این روز به هدف تحت مدیریت افکار عمومی و آشنا کردن جوامع محلی حاشیه این دریافت با اهداف کنوانسیون تهران در کشورهای عضو این کمیسیون برگزار می شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ