اخبار استان

از دامپزشکان فعال در حوزه محیط زیست استان مازندران تقدیرشد

مراسم گرامی داشت روز ملی دامپزشکی صبح امروز(سه شنبه)16مهرماه در اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران برگزار و از 4 دامپزشک فعال در حوزه محیط زیست استان مازندران تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، این مراسم باحضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ،معاونین وروسای ستادی درسالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست درساری برگزار شد.
درابتدای این مراسم دکتر ابراهیمی کارنامی در سخنانی ضمن تبریک ۱۴ مهرماه، روز ملی دامپزشکی، از زحمات و تلاش دامپزشکان در حوزه محیط زیست استان قدردانی و گفت: تلاش دامپزشکان در اقدام به موقع، مسئولانه و حاضرشدن در بالین حیات وحش آسیب دیده و همچنین فعالیت در حوزه تشخیص و درمان در سال گذشته بسیار مطلوب بوده است.
ابراهیمی کارنامی افزود:مردم در مسائل محیط زیست و حیات وحش نسبت به گذشته  بیشتر آگاه شده ومعضل های این حوزه را درفضای مجازی انتشارمی دهند و آسیب هارا نیز منعکس می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست اضافه کرد، درحال حاضر درحوزه حمایت ازحیات وحش غفلت های فراوانی صورت گرفته و زمانی که حیوانی آسیب می بیند همه نگاه ها به حوزه حیات وحش معطوف می شود واین نگاه بعد ازمدت کوتاهی کمرنگ می شود تا زمانی که دوباره حیوانی آسیب ببیند.
وی دامپزشکان را حامیان اصلی عرصه کمک به حیات وحش آسیب دیده عنوان کرد و ادامه داد:دامپزشکان حوزه حیات وحش استان افرادی هستند که باتمام توان ازحیات وحش استان حمایت کرده و باکمترین چشم داشت با این اداره کل همکاری می کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به کمبود دامپزشک متخصص حوزه حیات وحش اشاره واظهار امیدواری کرد تا فرصتی مهیا شود تا دامپزشکان علاقمند به حیات وحش را آموزش داده ودرچهارنقطه استان استقراریابند تا مراحل درمانی اولیه حیوانات آسیب دیده را سریعتر انجام دهند.  
در ادامه این مراسم دامپزشکان حاضر درجلسه  به بیان مسائل ومشکلات درحوزه دامپزشکی حیات وحش ونظرات و دیدگاه های خود در خصوص درمان گونه های حیات وحش پرداختند.
در پایان نیز از 4 دامپزشک فعال (بهرنگ اکرامی،شهراد توکلی،حسام سلیمانی سوادکوهی وابوالقاسم رادفر) که در طول سال گذشته همکاری خوبی با اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در خصوص حمایت و تیمار جانوران آسیب دیده و نیازمند درمان، زنده گیری و رهاسازی گونه های  حیات وحش نمودند، با اهداء لوح سپاس تقدیر شدند.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد