اخبار استان

مصدوم شدن چهار محیط بان بهشهر در درگیری با متخلفین شکار

مصدوم شدن چهار محیط بان بهشهر در درگیری با متخلفین شکار

شکارچیان در محدوده بندرگز در خلیج گرگان با حمله به محیط بانان، آنان را مصدوم و متواری شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، عصر امروز 24 بهمن ماه 98، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر مستقر در پناهگاه حیات وحش میانکاله با یک دستگاه قایق موتوری در حال پایش و جمع نمودن لاشه های پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله بوده که با دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان با یک دستگاه قایق موتوری در تالاب، بلافاصله به محل مورد نظر در خلیج گرگان اعزام شدند. شکارچیان که 2 نفر بودند با مشاهده محیط بانان، اسلحه و پرندگان شکار شده را در داخل آب انداخته و بلافاصله در تماس تلفنی از اسکله بندرگز درخواست کمک کرده که 2 قایق با 4 سرنشین به کمک شکارچیان متخلف آمده و با برخورد به قایق محیط بانان، آن را به گل نشانده و با پارو به سمت محیط بانان حمله ور شده و متاسفانه هر 4 محیط بان را مصدوم و از صحنه درگیری، متواری شدند.

 

پس از اعلام درگیری، محیط بانان پاسگاه قلعه پایان به محل مورد نظر اعزام و محیط بانان مصدوم را به بیمارستان شهرستان گلوگاه منتقل نمودند.

 

گفتنی است نقی عموزاد معاون اداره محیط زیست شهرستان بهشهر از ناحیه دست، محیط بانان مهدی دادار، از ناحیه هردو دست، حسین علیزاده و علیرضا بهرامی نیز از ناحیه، سر، دست، پا و کمر مصدوم شدند و در حال مداواهستند.

 

متخلفین نیز شناسایی و پیگیری قضایی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

 

روز گذشته نیز یکی از محیط بانان شهرستان سوادکوه، در درگیری با شکارچیان متخلف از ناحیه پا مصدوم شد.

 

بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد