اخبار استان

با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران صورت گرفت: رفع تصرف 4هکتار از اراضی ملی در استان

با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران صورت گرفت: رفع تصرف 4هکتار از اراضی ملی در استان

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران: از ابتدای سال 99 تاکنون؛ حدود 40هزار متر مربع از اراضی ملی در استان، رفع تصرف شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، حسینعلی ابراهیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، با اعلام این خبر افزود: در راستای تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با زمین خواری، این اداره کل با عزمی جدی و با حمایت و همکاری دستگاه قضایی، منابع طبیعی و نیروی انتظامی در استان، نسبت به برخورد با متخلفین و متصرفین به عرصه های طبیعی و ملی اقدام نمود.

وی ادامه داد: با تلاش و پیگیری این اداره کل ، از ابتدای سال 99 تاکنون، حدود 40هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش میانکاله و منطقه البرز مرکزی شمالی رفع تصرف شد.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: بیست و یک هزار مترمربع از اراضی داخل پناهگاه حیات وحش میانکاله رفع تصرف و 6 واحد دامداری غیرمجاز نیز در مرتع پلنگان پناهگاه حیات وحش میانکاله تخریب شد.

ابراهیمی کارنامی، حفاظت از اراضی ملی و عرصه های طبیعی را نیازمند عزمی جدی و همگانی دانست و افزود: 18هزار و سیصد مترمربع از اراضی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی شمالی نیز با صدور رای قضایی بطور کامل خلع ید و رفع تصرف شد.

ابراهیمی تاکید کرد: نیروهای محیط زیست بصورت شبانه روزی مشغول گشت و پایش در اراضی تحت مدیریت محیط زیست و اراضی ملی بوده و در صورت مشاهده کوچکترین تخلف و اقدام به تصرف، متخلفین به مراجع قضایی معرفی می شوند. 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد