اخبار استان

اولین جلسه شورای اداری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در سال 1400

اولین جلسه شورای اداری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در سال 1400

اولین جلسه شورای اداری اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در سال جدید با حضور مدیرکل، معاونین و روسای ستادی و شهرستانی این اداره کل بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، در این جلسه ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از طریق سیستم ویدئو کنفرانس و ارتباط تصویری با روسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها، ضمن تبریک و گرامیداشت سال  تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، از تلاش پرسنل حفاظت محیط زیست استان در سال 99 که با احساس مسئولیت در پیشبرد اهداف سازمانی و حفظ محیط زیست استان کوشیدند، تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به تلفات پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان، از تلاش غیرتمندانه محیط بانان و کارشناسان اداره کل و شهرستانهای گلوگاه و بهشهر که در شرایط سخت و باتلاقی منطقه اقدام به جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه ها کردند، تقدیر نمود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اصل پنجاهم قانون اساسی و همچنین تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست، آن را امانتی الهی که متعلق به نسلهای بعدی است، عنوان کرد.

ابراهیمی اعمال قوانین و ضوابط زیست محیطی را از اولویتهای این اداره کل در سال 1400 دانست و خواستار تشدید نظارت و پایش ها شد.

وی احیاء زیست بومهای خسارت دیده را نیز از مهمترین برنامه های اداره کل حفاظت محیط زیست در سال جدید دانست و اظهار امیدواری کرد، در سالجاری گامهای عملیاتی در جهت احیاء تالاب میانکاله و خلیج گرگان برداشته شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره مصوبه واگذاری اراضی معوض خروج دام از جنگل که در آخرین جلسه شورای عالی محیط زیست تصویب شد، تاکید کرد: هرگونه تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز، همچنین برداشت معادن، ویلاسازی، ساخت مجتمع های رفاهی و تفریحی و ... در این اراضی ممنوع است.

وی همچنین از تصویب، تدوین شیوه نامه مدیریت پسماندهای صنعتی، معدنی، نفت و ... در آخرین جلسه شورای عالی محیط زیست خبر داد و افزود: مسئولیت حسن اجرای شیوه نامه مذکور، برعهده وزارتخانه های مرتبط مانند، صمت، نیرو ، نفت و ... بوده و سازمان حفاظت محیط زیست نیز به عنوان ناظر عالی انتخاب شد.

ابراهیمی کارنامی در پایان سخنانش، یکدلی، همکاری صمیمانه، صداقت، تلاش، پشتکار و توکل به خدا را عامل موفقیت در همه امور از جمله در محیط کاری دانست.

در ادامه این جلسه، روسای ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها به بیان گزارش عملکرد خود در سال گذشته پرداختند.

 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1400  سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها