محیط زیست در رسانه ها

محیط زیست مازندران وضعیت باغ وحش بابلسر را مطلوب توصیف کرد ساری - ایرنا - اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران وضعیت باغ وحش بابلسر را مطلوب توصیف و تصاویر منتسب به این مجموعه را که روز جمعه در فضای مجازی منتشر شد ، تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کاربران شبکه‌های اجتماعی روز جمعه چهار تصویر از شرایط نامطلوب نگهداری حیوانات باغ وحشی را منتشر کردند و مدعی شدند که متعلق به شهرستان بابلسر است. وضعیت حیوانات در این تصاویر واکنش حامیان حیات وحش و محیط زیست را در پی داشت.

مسئولان حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کردند که پس از انتشار این تصاویر شرایط باغ وحش بابلسر مورد بررسی قرار گرفت و تصاویر منتشر شده صحت ندارد.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تکذیب وضعیت نسبت داده شده به باغ وحش بابلسر گفت: یک هفته پیش همراه با مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از این باغ وحش بازدید داشتیم که شرایط کاملاً مطلوب و رضایتبخش بود و حیوانات شرایط جسمی مساعدی داشتند.

کامیار ولیپور با بیان اینکه از هرگونه اطلاع‌رسانی درست رسانه‌ها در مورد حیات وحش و محیط زیست استقبال می‌کنیم، افزود: دغدغه رسانه‌ها برای حمایت از حقوق حیوانات و حیات وحش برای این اداره کل ارزشمند و قابل تقدیر است، اما از اهالی رسانه انتظار داریم پیش از انتشار این خبرها و تصاویر، از درستی خبرها و تصاویر نیز اطلاع کسب کنند.

وی گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست بر اساس دغدغه و وظایفی که دارد با جدیت و حساسیت به این اماکن نظارت دارد. این باغ وحش چند سال پیش شرایط تقریباً نامطلوبی داشت که خوشبختانه پس از بازسازی اکنون شرایط گذشته را ندارد و حیوانات به خوبی نگهداری می‌شوند. اصحاب رسانه و همه اقشار می‌توانند در بازدید از این باغ وحش شرایط مساعد آن را از نزدیک ببینند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بابلسر نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عکس‌های منتشر شده در فضای مجازی درباره وضعیت نگهداری حیوانات باغ وحش بابلسر صحت ندارد، گفت: بازدید از این باغ‌وحش به صورت مستمر انجام می‌شود و شرایط حیوانات مطلوب است. با این حال امروز نیز پس از انتشار تصاویر نگران کننده منتسب به باغ وحش بابلسر، بلافاصله کارشناس اداره از باغ وحش بازدید کرد که طبق گزارش کارشناس و عکس‌های ثبت شده، وضعیت مطلوب است.

مصطفی عرب افزود: عکسی که از خرس باغ وحش منتشر شده متعلق به حدود ۱۰ سال پیش و قبل از بازسازی است. عکس‌های شتر و ببر نیز اصلاً مربوط به این باغ وحش نیستند. شتر باغ وحش مانند سایر حیوانات شرایط جسمی خوبی دارد و به خوبی نگهداری می‌شود.

بيشتر
سال 1399  سال جهش توليد